На Сумщині триває процес децентралізації

Про це під час прес-конференції журналістам розповіли тимчасово-виконуючий голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО та директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської облдержадміністрації Олександр СІТАК.

Після виїзного засідання колегії облдержадміністрації, яке нещодавно відбулася в Глухові, процеси децентралізації на Сумщині значно пожвавилися. Оскільки голова Березівської об’єднаної територіальної громади Надія АРТЕМЕНКО запевнила членів колегії та голів райдержадміністрацій, що жодних негативних наслідків від децентралізації люди не відчули.

«У нас сьогодні є реальний яскравий приклад того, що зусилля, які докладені для формування цієї об’єднаної громади, недаремні, – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки очільника області Олександр Марченко. – У цьому році на Березівську громаду піде фінансування з бюджетів усіх рівнів до 30 мільйонів гривень. Кошти під конкретні проекти надаватимуться з Державного фонду регіонального розвитку – близько 7 мільйонів гривень. Буде окрема субвенція на розвиток об’єднаної громади – 9,6 мільйона гривень. Безкоштовно громада отримає шкільний автобус. Крім http://www.achaten-suisse.com/ того, голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО дав на засіданні колегії доручення Облавтодору відремонтувати громаді дороги. Ми хочемо саме на прикладі Березівської громади показати іншим, тим, хто ще на порозі об’єднання, як це треба робити».

За словами Олександра Сітака, жваве обговорення процесів децентралізації розпочалося саме після засідання колегії облдержадміністрації. І вже кілька голів райдержадміністрацій запропонували провести в своїх районах робочі зустрічі із громадами.

«У поточному році дуже багато громад в межах України продовжили процес об’єднання, оголошували позачергові вибори, – говорив Олександр Сітак. – Питання децентралізації змістовно висвітлюються на сайті http://decentralization.gov.ua/. Там є інформація по всіх реформах, які проводяться в Україні в рамках цього процесу. Під час поїздок в райони ми розповідаємо жителям Сумщини про переваги децентралізації».

Сьогодні чимало сільських голів готові вести за собою громаду, проводити реформи, однак, як відзначають посадовці, окремі очільники сільських рад, які розподіляють фінансові ресурси на місцях, блокують цю роботу, побоюючись втратити і посаду, і непогану зарплату.

«Деякі сільські голови у минулому році отримували заробітну плату до 16 тисяч гривень у місяць, – зауважив Олександр Марченко. – І їм не цікаво віддавати свої повноваження. Ми продовжимо проводити роз’яснювальну роботу, щоб і сільські голови, і місцевий бізнес зрозуміли всі переваги децентралізації. А вони очевидні: завдяки реформам, управління землею, ресурсами, які знаходяться на цій землі, фінансами здійснюватиметься винятково громадою».

You may also like...