Найактуальніші питання і відповіді

1.Куди можуть поїхати студенти заочного відділення Сумського НАУ?

Посольства більшості країн, де мають змогу проходити виробниче стажування студенти Сумського НАУ,  вимагають підтвердження статусу студента денного відділення для отримання візи практиканта. Студенти заочної форми навчання можуть пройти виробничу практику в наступних країнах: США (тільки з розмовним рівнем володіння англійською мовою), Швеція (тільки з розмовним рівнем володіння англійською мовою), Швейцарія (розмовний рівень володіння німецькою або англійською мовами (якщо фермер володіє англійською). В даному випадку студенту видається довідка, в якій підтверджується статус студента заочного відділення.


2. Який повинен бути рівень володіння англійською мовою, щоб поїхати в англомовні країни (США, Данія, Нідерланди, Швеція, Австралія, Канада)?

Для того, щоб пройти виробниче стажування в країнах англомовного напрямку потрібно володіти англійською мовою на розмовному рівні. Всі студенти обов’язково проходять співбесіду в університеті на англійській мові. Після успішного проходження співбесіди в університеті на Вас очікує повторна співбесіда  на англійській мові з приймаючою стороною (носієм мови).
Посольство Данії з 2015 року ввело обов’язкову умову для відкриття візи, а саме: наявність у практиканта сертифікату KET. Міжнародний мовний тест на знання англійської мови KET (Key English Test) складається з усної і письмової частини. Пройти такий тест можливо в офіційних сертифікованих установах, які мають легальне право видавати сертифікати тесту KET (наприклад, http://grade.ua/esol/ket/). Студент має скласти даний тест до проходження співбесіди з фермером.
Студенти, які бажають проходити виробниче стажування в США проходять додаткову співбесіду в посольстві США в м. Києві. Співбесіда проходить усно на англійській мові з представником Посольства.


3. Куди і на який період часу  можуть поїхати студенти після закінчення Сумського НАУ?
Якщо Ви – випускник Сумського НАУ, то маєте можливість проходити виробниче стажування у Швейцарії, якщо з моменту закінчення університету минуло не більше 1 року і Ви володієте розмовним рівнем німецької мови. Також Ви маєте право проходити стажування у США та Швеції, якщо володієте англійською мовою на розмовному рівні та Вам не більше 30 років.


4. Як скласти повний пакет документів студенту 1 або 1ст курсу, якщо ще не виданий студентський квиток та залікова книжка?
Якщо Ви – студент 1 курсу і не  маєте на момент складання документів студентського квитка або залікової книжки, то берете у деканаті довідку про підтвердження статусу студента і додаєте оригінал та копію до пакету документів замість студентського/залікової. Однак як тільки Вам видають вищезазначені документи, Ви маєте принести до Відділу міжнародних зв’язків копію першої сторінки залікової книжки та копію студентського квитка, завірені печаткою деканату Вашого факультету.


5. Якщо з моменту подання документів змінилася контактна інформація – адреса прописки, телефон, електронна адреса чи обов’язково повідомляти про це до Відділу міжнародних зв’язків?
Обов’язково слід повідомляти про будь-які зміни контактної інформації, так як працівники Відділу використовують її для заповнення візових документів, а також для повідомлення термінової інформації студенту. Через неправильно вказану інформацію студент може вчасно не отримати відомості щодо свого стажування, або можуть бути допущені помилки у візових документах.


6. В яку країну можна поїхати студенту після закінчення першого курсу?
Закордонну практику чи стажування студент може проходити після виповнення 18 років.
Якщо Вам вже виповнилося 18 років, то Ви маєте можливість скласти документи для проходження закордонної практики в Польщі та Німеччині.


7. До якого числа потрібно складати документи до Відділу міжнародних зв’язків?
Щороку з 1 по 30 вересня здійснюється прийом документів від студентів, які бажають пройти закордонну практику чи стажування.
Термін прийому документів може бути подовжений, якщо після 30 вересня будуть в наявності додаткові вільні місця для проходження практики/стажування.